Pracownicy Zakładów Pogrzebowych to osoby, które cechuje nie tylko umiejętność zachowania powagi sytuacji podczas uroczystości pogrzebu, ale także nienaganny i elegancki wygląd. Klienci często pytają czym różnią się specjalnie zaprojektowane do tej pracy ubrania od tych kupionych w sklepie z odzieżą męską. Odpowiedź jest bardzo prosta: odpowiedni strój dla pracownika zakładu pogrzebowego jest niezbędnym elementem jego codziennej pracy, a odpowiedni strój to odpowiedni materiał, krój oraz wygląd.

    Pamiętajmy, że ubiór pracownika Zakładu Pogrzebowego to strój używany w pracy, ale jednocześnie także wizytówka zakładu. Niezwykle ważnym aspektem jest tu wygląd tych ubrań oraz wygoda ich użytkowania. Pracownik zakładu podczas pogrzebu musi mieć swobodę ruchów ponieważ tego wymaga charakter jego pracy. Odpowiednie wymodelowanie oraz podkrój np. garniturów lub kurtek umożliwia wykonywanie tych zadań.

    Główną propozycją na okres jesienno-zimowy jest kurtka gładka lub pikowana w zestawie z bezrękawnikiem. Chłody oraz plucha to warunki z którymi na co dzień borykają się pracownicy Zakładów Pogrzebowych. Tkanina z której szyta jest odzież na jesień i zimę to nieprzemakalny ortalion, który chroni przed zimnem i deszczem. Przebywając na dworze, pracownik musi mieć ubranie, która nie tylko elegancko wygląda, ale także zabezpiecza przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom zaproponować można różne rozwiązania krawieckie: np. w rękaw kurtki wszywany tzw. wiatrołap, który chroni przed zimnem, a bezrękawnik ma stójkę, dzięki czemu nie ma konieczności noszenia szalika. Kurtki mają zazwyczaj uniwersalny krój, który idealnie pasuje do garnituru.

    Garnitury dla obsługi szyte są z tkaniny mundurowej, z delikatnym i eleganckim połyskiem, dzięki czemu nic się do niej nie przyczepia. Ponadto materiał nie mechaci się, nie mnie, a kolana oraz łokcie nie są wypchane. Najistotniejszą zaletą tej tkaniny jest jej jakość, trwałość oraz powtarzalność. Produkowana w Polsce nie odbiega kolorystycznie, nie ma różnych odcieni czerni. To gwarantuje możliwość domawiania kolejnych garniturów, czy np. łatwą wymianę spodni, kamizelek. Zawsze będą pasowały kolorystycznie do poprzednio zamawianych marynarek.

  Kolejnym ciekawym i trafnym rozwiązaniem jest zastosowanie w szyciu koszul dla pracowników  czarnych wstawek przy mankietach czy na wewnętrznej stójce kołnierzyka. Wszystko po to, aby jak najpóźniej na ubiorze były widoczne ślady użytkowania.  To zapewnia estetyczny wygląd koszulom oraz znacznie wydłuża okres ich przydatności.

       W przypadku strojów roboczych nie bez znaczenia jest również fakt, że szyte są na wymiar, indywidulanie. Dobrze skrojony mundur czy garnitur zagwarantuje dobry wygląd oraz ułatwi pracę.

       Zakłady Pogrzebowe często stawiają na oryginalność, dlatego też istnieje możliwość wyróżnienia się w ubiorze detalami takimi jak: lamówki, ozdobne guziki czy hafty z logo czy nazwą firmy.

       Oczywiście można pójść do zwykłego sklepu z odzieżą męską i kupić kilka takich samych garniturów dla pracowników. Niestety nie spełnią one głównych oczekiwań: nie będą wygodne, nie będą powtarzalne, nie będą personalizowane poprzez lamówki i hafty. Nie będą także szyte mocniejszymi nićmi by uniknąć rozpruć i nie będą miały wzmocnionych kieszeni. Warto więc poszukać najlepszych rozwiązań w doborze ubioru dla pracowników, tak by praca była przyjemna w wygląd elegancki i odpowiedni do sytuacji.